Lubiatowo

O Choczewie

Choczewo to miejscowość nadmorska połozona nad Bałtykiem chętnie odwiedzanym przez wczasowiczów spędzjących wakacje. Choczewo znajduje się w północnej Polsce i należy do województwa pomorskiego. Miejscowość ta słynie z przepięknych zabytków do których należą m.in.: neogotycki kościół z przełomu XVIII i XIX wieku oraz dwór z XIX wieku. Zwolennicy pieszych wędrówek oraz spacerów oraz aktywnego wypoczynku zapraszamy do odwiedzenia szlaków turystycznych w tym pieknym regionie Polski. Olbrzymią popularnością wśród turystów cieszy się czyste i bogate w ryby jezioro Choczewskie. Dla miłośników przyrody polecamy odwiedzenie rezerwatu przyrody „Choczewskie Lasy” znajdujące się na terenie Gminy Choczewo. 

Miasto Choczewo i okolice są wręcz idealnym miejscem do spędzenia wymarzonych wakacji z rodziną. Turyści odpoczywający w Choczewie często odwiedzają plaże w Lubiatowie, Sasinie oraz Słajszewie. Gmina ta posiada przepiękną linię brzegową o długości siedemnasu kilometrów, która z roku na rok odwiedzana jest przez coraz to większe rzesze turystów niemal z całego świata. Do gminy Choczewo należy również najpiękniejsza na w regionie Kaszub latarnia morska – Slito.

Wszystkich chętnych spędzić swoje wakacje czy urlop w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku wielkich miast zachęcamy do odwiedzenia Choczewa!