Lubiatowo

O gminie Choczewo

Gmina Choczewo położona jest nad Bałtykiem chętnie odwiedzana przez wczasowiczów spędzjących tu wakacje. Na terenie gminy znajduje się aż dziewiętnaście zabytkowych dworków i pałaców, często wraz z zachowanymi parkami. Niektóre z nich, po starannym odrestaurowaniu przyjmują dzisiaj gości szukających noclegu z klimatem w historycznych, pięknych wnętrzach. Zwolenników pieszych wędrówek zapraszay do spacerów oraz aktywnego wypoczynku na szlakach turystycznych w tym pięknym regionie Polski. Olbrzymią popularnością wśród turystów cieszy się czyste i bogate w ryby jezioro Choczewskie. Miłośnikom przyrody polecamy odwiedzenie rezerwatu przyrody „Choczewskie Cisy” znajdujące się na terenie gminy Choczewo. 

Gmina Choczewo i okolice są wręcz idealnym miejscem do spędzenia wymarzonych wakacji z rodziną. Turyści odpoczywający w Nadmorskim Choczewie często odwiedzają plaże w Lubiatowie, Sasinie oraz Słajszewie. Gmina ta posiada przepiękną linię brzegową o długości siedemnastu kilometrów, która z roku na rok odwiedzana jest przez coraz to większe rzesze turystów niemal z całego świata. Do gminy Choczewo należy również najpiękniejsza w regionie Kaszub latarnia morska – Stito.

Wszystkich chętnych do spędzenia wakacji czy urlopu w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku wielkich miast zachęcamy do odwiedzenia gminy Choczewo!