Lubiatowo

Rusza konkurs marki Electrolux ”Lodówka wymyślona na nowo - rozwiązanie przyszłości”

Marka Electrolux rusza z projektem skierowanym do najmłodszych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę ograniczenia marnotrawienia żywności oraz ukierunkowanie na odpowiednie przechowywanie. W ramach akcji promocyjnej obejmującej projekt, już 1 września wystartował konkurs „Lodówka wymyślona na nowo – rozwiązanie przyszłości” skierowany do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu chłodziarko – zamrażarki przyszłości, dzięki której przechowywanie żywności stanie się jeszcze bardziej skuteczne, a problem marnowania zniknie całkowicie. Marka zachęca do zgłoszeń - na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. 

Electrolux chcąc uczcić 100-lecie istnienia marki, a także zainteresować najmłodszych tematyką marnotrawienia żywności na świecie, rusza z wyjątkowym projektem skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w całej Polce. W pierwszym etapie do nauczycieli szkół skierowane zostaną materiały, dzięki którym opiekunowie będą mogli przeprowadzić lekcję na temat niemarnowania jedzenia. W ramach projektu zostanie zorganizowany też konkurs „Lodówka wymyślona na nowo – rozwiązanie przyszłości”. Jego celem jest nie tylko upowszechnienie informacji o istocie prawidłowego przechowywania pożywienia, ale także zapoznanie najmłodszych z ciekawymi metodami przechowywania żywności oraz pobudzenie inwencji twórczej i wyobraźni dzieci.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu lodówki przyszłości, która miałaby ułatwić życie kolejnym pokoleniom - wymaga więc zapoznania się z historią przechowywania żywności i wykazania się niemałą pomysłowością. Technika wykonania zadania jest dowolna. Oceniać je będzie 3 osobowe Jury powołane przez organizatora, a wybór trzech najlepszych pac odbędzie się dwuetapowo. 

Prace można zgłaszać już od 1 września. Konkurs potrwa do 31 października, natomiast rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników planowane jest na dzień 29.11.2019. Na laureatów konkursu czekają wyjątkowe nagrody: zestawy gadżetów Electrolux, Blendery sportowe ESB2900, a szkoły, do których uczęszczają autorzy trzech najlepszych prac otrzymają chłodziarki (Miejsce 1: Chłodziarka ERF4115DOW, Miejsce 2: Chłodziarka ERF3307AOW, Miejsce 3: Chłodziarka ERF3305AOW). 

Więcej informacji na temat projektu oraz konkursu dostępne na stronie: https://www.electrolux.pl/local/konkurs/