Lubiatowo

Wejście na plażę Lubiatowie zostanie dostosowane dla osób niepełnosprawnych

W Lubiatowie wejście na plażę nr 37 zostanie dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Powstanie specjalna kładka oraz dostępne będą wózki plażowe, którymi będzie można wjechać do wody.

Podpisano porozumienie w sprawie inwestycji mającej poprawić jakość wypoczynku osobom niepełnosprawnym. W projekcie zaangażowane są Nadleśnictwo Choczewo, Urząd Morski w Gdyni, gmina Choczewo i fundacja Anny Dymnej. Jest to kontynuacja udostępnienia szlaku pieszo-rowerowego od siedziby Fundacji Anny Dymnej do plaży.

Jeszcze w tym roku przez Urząd Morski będzie zrealizowany projekt architektoniczny przejścia, dodatkowo powstanie też na wydmie platforma widokowa z przejazdem dla wózków – informuje Sebastian Wejer, nadleśniczy Nadleśnictwa Choczewo a inwestycja ma być zrealizowana w 2020 roku.

Z kolei gmina chce zaadaptować plażę dla osób niepełnosprawnych. Mają być dostępne parawany czy specjalne wózki, którymi będzie można wjechać do morza.

– Przejście przez wydmę ma być takie, żeby osoba niepełnosprawna mogła się przedostać na plażę, a tam będzie mogła skorzystać ze specjalnego wózka plażowego i kąpieli morskiej – dodaje Sebastian Wejer. – Jesteśmy przekonani, że przyszła inwestycja znacząco poprawi jakość wypoczynku na terenach turystycznych Nadleśnictwa Choczewo osobom niepełnosprawnym.